Külön iparág, amely kizárólag a gyermeteg lelkű ifjú hölgyeknek gyártja a rajzfilmhősös cuccokat. A mikiegeres, pokémonos őrület után ma már a hellókittis tombol ezerrel. |
Neve: Kitty White. Született: 1974. november 1-én, Londonban. Hobbijai: utazás, zene, olvasás, sütés, tenisz, nyelvtanulás, versírás. Vércsoportja: A. Barátja: Daniel, csendes és érzékeny. Mottója: soha nem lehet elég barátod. Beceneve: Hello Kitty. Kidolgozott marketingstratégia vagy önmagától hódít a bájos cicalány?
Mickey Mouse, a mesebeli kedves egérfigura 1928-ban, Los Angeles és New York között, vonaton ülve született meg Walt Disney fejében. Először a Mortimer nevet adta volna a piros nadrágba bújt egérkének, de Disney felesége szerint ez túl fellengzős név lett volna, így végül az asszony keresztelte Mickeynek az új figurát. Mikiegér arról is nevezetes, hogy ő volt a főszereplője az első szinkronizált mozgóképes rajzfilmnek, melynek bemutatóját 1928. november 18-án tartották. 1929 és 1932 között pedig több mint egymillió gyerek csatlakozott az eredeti Mickey Mouse Clubhoz.
Kitty megszületését a japán Yuko Shimizunak köszönhetjük, gyártását és forgalmazását pedig a szintén japán Sanrio vállalatnak. Eleinte csak Ázsia-szerte volt népszerű, most pedig az egész világ bolondul érte, leszámítva persze a kivételeket. Igazi sztárok, Cameron Diaz, Mariah Carey vagy éppen Carmen Electra is odavan tőle, de azért csendben hadd tegyem hozzá, a híresen jólöltözött ízlésguru Sarah
Jessica Parker nem preferálja túlságosan a hellokittys, mikiegeres cuccokat. De akkor miért hordják mégis nők milliói?!
|
Mariah Carey egy hatalmas Kitty babával - KATTINTS A KÉPRE a további sztár-dilikért! | Kitty, a száj nélküli fehér cica 46 évvel később született, mint Mickey. Azóta mindketten soha nem álmodott karriert futottak be, ott vannak pólón, szoknyán, táskán, törölközőn, kulcstartón… Kitty pedig azóta ott figyel a vécépapíron, a kenyérpirítón, mobiltelefonon, hajszárítón, elektromos fogkefén, telefonon, discmanen, sőt autón is. De miért hordják nők milliói? Roppant könnyű a válasz, elsőre. Mert rávághatnánk, hogy itt a retro, elképesztő fénykorát éli minden, ami oldschool, meg rockabilly-s. Ami igaz is, de ugyebár nem csupán lányok viselnek ilyen cuccokat, hanem komoly, felnőtt nők is. Persze azt is lehet mondani, a mai harmincas-negyvenes nő is trendi, de azért az mégsem való, ha tinilányt alakít.
Ami azt illeti, fogalmam sincs, miért vannak oda nők ezrei a hellokitty-ért.
Ennek a cicának ugyanis nincs szája, amivel azt a hatást kelti, hogy bamba egy állat. A készítők meg rajongók persze inkább Mona Lisa sejtelmes mosolyához hasonlítják, mondván soha nem lehet tudni, éppen sír-e vagy nevet, mindenkinek az éppen aktuális hangulata dönti el. A fanatikusok szerint őrülten cuki és édes, ráadásul többnyire trendi rózsaszín. Az ellentábor azt mondja: gagyi és idétlen, no meg legfőképpen infantilis.
Hogy miért hódolunk ily mértékben a tömegdivatnak. Ha divatszakértőket kérdeznénk, valószínűleg azt mondanák, ezek a figurák önmagukban nem túl divatosak. De akkor az antidivat lenne a divatos?
Férfikollégák egyébként szintén megerősítettek abban, hogy Kitty, de Mickey sem kifejezetten szexis, és a szélsőséges őrület egyáltalán nem vonzó. Leszámítva persze a tiniket – no meg esetleg még az ifjú húszasokat - akik mindig mindent felvehetnek, bátran lehetnek mókásak. Ráadásul ők sokkal gyakrabban preferálják a sportos, laza öltözködést, amihez igazán passzolnak a kitalált figurák. Persze egy-egy kittys, mickey-s ruhadarab nem a világ, no de ugye azt tényleg nem gondolják, hogy tűsarkú cipőhöz is illik?
| |